„ციხის საერთშორისო რეფორმა-სამხრეთ კავკასიის ოფისის (PRI)“ და „პრევენცია პროგრესისთვის (PFP) ორგანიზებით, სასტუმრო „ჰოლიდეი ინნ“-ში გაიმართა „პენიტენციური და პრობაციის რეფორმის ალიანსის“ წევრების შეხვედრა
„ციხის საერთშორისო რეფორმა-სამხრეთ კავკასიის ოფისის (PRI)“ და „პრევენცია პროგრესისთვის (PFP) ორგანიზებით, სასტუმრო „ჰოლიდეი ინნ“-ში გაიმართა „პენიტენციური და პრობაციის რეფორმის ალიანსის“ წევრების შეხვედრა.
შეხვედრაზე წარმოდენილი იყო, PRI-ს და PFP-ს მიერ განხორციელებული კვლევის ანგარიშის პრეზენტაცია, რომელიც შეეხებოდა „COVID-19 პანდემიის გავლენა პატიმრებისა და ციხის პერსონალის უფლებრივ მდგომარეობაზე“. აღნიშნული კვლევა ნაწილობრივ დაეფუძნა, PFP-ს და სახალხო დამცველის ერთობლივ ანგარიშს, რომელიც მომზადდა ნიდერლანდების საელჩოს დაფინანსებით და გამოქვეყნდა მ/წელს https://cutt.ly/HMMWWZA
შეხვედრაზე ასევე გაიმართა დისკუსია, პენიტენციურ სისტემასთან დაკავშირებულ და ერთობლივი ადვოკატირების საკითხებზე.
აღნიშნული პროექტი ხორციელდება ევროკაშირის დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში, რომელსაც ადმინისტრირებას უწევს „ნიდერლანდების ჰელსინკის კომიტეტი“.

Organized by the Penal Reform International -South Caucasus Office (PRI) and “Prevention for Progress” (PFP), a meeting of the members of the “Penitentiary and Probation Reform Alliance” was held at the “Holiday Inn” hotel.
Organized by the “Penal Reform International -South Caucasus Office (PRI)” and “Prevention for Progress (PFP)”, a meeting of members of the “Penitentiary and Probation Reform Alliance” was held at the “Holiday Inn” hotel.
At the meeting, the presentation of the research report carried out by PRI and PFP, which was related to “The impact of the COVID-19 pandemic on the legal status of prisoners and prison staff”, was presented. This study was partially based on a joint report by the PFP and the Public Defender, which was prepared with the funding of the Embassy of the Netherlands and published this year https://cutt.ly/HMMWWZA
A discussion was also held at the meeting on issues related to the penitentiary system and joint advocacy.