2022 წლის 4 დეკემბერს, “მარნეულის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში” გაიმართა საჯარო დებატები მარნეულის მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდებს შორის. თემატიკა უკავშირდებოდა ახალგაზრდების საჭირებებს მუნიციპალიტეტში. დებატებში მონაწილოება მიიღო ოთხმა ხუთკაციანმა ჯგუფმა. ყველა მონაწილეს პროექტის ორგანიზატორებისგან გადაეცათ სერტიფიკატები.
გამარჯვებული გუნდი გამოავლინა სპეციალურად მოწვეულმა ჟიურიმ, რომლის შემადგენლობაშიც იყვნენ ანტონ ქელბაქიანი (PFP-ს გამგეობის თავმჯდომარე), ნილუფერ კურბანოვა (მასწავლებელი, CENN ფერმერთა მობილიზაციისა და შესაძლებლობების განვითრების კოორდინატორი); ადილ ალიევი (მარნეულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი), არიზ დაშდემირლი (მასწავლებელი, „ახალი აზროვნების ინსტიტუტის“ თანადამფუძნებელი) და ნაშირ ორდუხანოვი (CEAC-ის წევრი, პროექტის კოორდინატორი). გამარჯვებული გუნდის წევრებს გადაეცათ ბიბლუსის 200 ლარიანი ვაუჩერები. გარდა ამისა, მონაწილეთა შორის, ჟიურიმ ასევე გამოარჩია საუკეთესო სპიკერი და მასაც გადაეცა ბიბლუსის ვაუჩერი.
პროექტი – “მარნეულის ახალგაზრდები ცვლილებებისთვის ხორციელდება “ომისა და მშვიდობის გაშუქების ინსტიტუტის (IWPR)” ფინანსური მხარდაჭერით, პროექტის – “მედეგობის გაძლიერება აღმოსავლეთ სამეზობლოში (BREN)” ფარგლებში.

On December 4, 2022, a public debate among youth of Marneuli Municipality was held at the “Marneuli Democratic Engagement Center”
On December 4, 2022, a public debate among youth of Marneuli municipality was held at the “Marneuli Democratic Engagement Center”. The topic was related to the needs of young people in the municipality. Four five-member groups took part in the debate. All participants received certificates from the project organizers.
The winning team was identified by a specially invited jury, which included Anton Kelbakian (Chairman of the PFP Board), Nilufer Kurbanova (Teacher, CENN Farmers’ Mobilization and Capacity Development Coordinator); Adil Aliyev (Member of the City Council of Marneuli Municipality), Ariz Dashdemirli (Teacher, Co-Founder of the Institute of New Thought) and Nashir Ordukhanov (Member of CEAC, Project Coordinator). 200 GEL vouchers of Byblus were given to the members of the winning team. In addition, among the participants, the jury also selected the best speaker and he was also awarded a Byblus voucher.
The project – “Youth of Marneuli for Change” is implemented by “Prevention for Progress (PFP)” together with “Civil Engagement and Activism Center (CEAC)”, with the financial support of “Institute for War and Peace Reporting (IWPR)”, the project – “Strengthening resilience in the Eastern Neighborhood” (BREN)” framework.